porotci

Jiří Javůrek

klarinetista, pedagog

Jiří Javůrek je vynikající klarinetista a vyhledávaný pedagog hry na klarinet. Magisterský titul získal na Akademii múzických umění v Praze, pod vedením doc. Štěpána Koutníka. Úspěšně vystupoval několika mezinárodních soutěží (Concertino Prague, Concerto Bohemia, Mezinárodní soutěž ve slovinském Kršku).

Pravidelně se účastní mistrovských kurzů doma i v zahraničí – mj. Clarimania (Philippe Berrod, Justo Sanz, Jan Jakub Bokun), Česko-francouzská akademie v Telči (Michel Raison),  Sommerkurse in St. Paul (Mate Bekavac) a ISA Payerbach (Sharon Kam, Francois Benda).

Již během studií spolupracoval s předními studentskými orchestry (CEI Youth Orchestra, Český studentský orchestr, Filharmonie Mladých Praha) a v současnosti spolupracuje s předními českými profesionálními orchestry jako jsou PKF-Prague Philharmonia či Komorní Filharmonie Pardubice.

Je zákládajícím členem dechového souboru Belfiato Quintet, který mj. vyhrál soutěž v rakouském Payerbachu Rejcha Preis 2010 a v roce 2011 obdržel 3. cenu a cenu Henriho Tomasiho na soutěži Henri Tomasi Competition v Marseille. Belfiato Quintet také vydal u společnosti Supraphon CD ,,Foerster, Janáček, Haas-Hudba pro dechové nástroje“ a CD s dechovými kvintety Antonína Rejchy.  Soubor Belfiato Quintet vystupuje v České republice i v zahraničí.

Od roku 2014 vyučuje hru na zobcovou flétnu a klarinet na Základní umělecké škole Na Popelce 1/18, Praha 5 a Základní umělecké škole Klapkova, Praha 8. Jeho žáci pravidelně vyhrávají soutěže v ČR i v zahraničí.

www.belfiato.cz


Terezie Vodička Kovalová

violoncellistka, pedagog

Terezie Kovalová je violoncellistka, zpěvačka, improvizátorka, modelka, učitelka a velmi vyhledávaná muzikantka. Je známá svou všestranností a odvahou pouštět se do nestandardních projektů.

Pochází z umělecké rodiny, narodila se v Ostravě. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Podílela se na tvorbě více než 60 hudebních alb.

Spolupracovala s projekty jako Boris Carloff, Lenka Dusilová, Ecstasy of Saint Theresa, Republic of Two, Umakart, Natalie Kocab. Nejvíce je vidět po boku Vladivojny La Chia, se kterou vystupuje více než 15 let. Se svou kapelou Calm Season vydala dvě alba. Účinkovala v projektu Vivaldiano nebo v berlínském divadle Wintergarten.

Jako pedagog působí na ZUŠ Charlotty Masarykové v Praze 6.

www.tereziekovalova.com


Lukáš Klánský

klavírní virtuos, dirigent, pedagog

Lukáš Klánský patří k předním českým klavíristům. Je vyhledávaným sólistou i komorním hráčem. Jako člen Lobkowicz tria získal se svými kolegy Janem Mráčkem a Ivanem Vokáčem v roce 2014 první cenu a cenu publika na soutěži Johannese Brahmse v Pörtschachu. Od té doby soubor vystoupil na nejvýznamnějších festivalech v ČR (Pražské Jaro, Dvořákova Praha, Janáčkův Máj, Svatováclavské hudební slavnosti, Svátky hudby V. Hudečka), ale i na zahraničních pódiích.

Lukáš Klánský přednášel na Klavírních sobotách v Brně a v rámci festivalu Gradus ad Parnassum v Ostravě. V roce 2015 vyučoval v rámci programu Erasmus na masterclassu na Hudební akademii v La Coruni.

Je pedagogem na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy a od roku 2018 také na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze.

www.lukas-klansky.cz


Junko Honda

bicí nástroje, pedagog

Junko Honda ovládá na mistrovské úrovni bicí nástroje. Pro své interpretační a technické kvality je vyhledávanou hudebnicí v mnoha žánrech. Je též hudební skladatelkou. Začínala v 6 letech hrou na klavír, ve 13 letech přešla na bicí nástroje, u kterých již zůstala.

Vystudovala Toho College of Music v Tokiu a následně pražskou HAMU, kde později též vyučovala. Je členkou Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK.

Jako pedagog působí na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy.


Miroslav Linka

jazzový kytarista, pedagog

Miroslav Linka je přední jazzový a klasický kytarista, multiinstrumentalista, aranžér a skladatel. Je vyhledávaným hudebníkem pro studiové spolupráce, např. pro filmovou hudbu.

Na Státní konzervatoři v Praze vystudoval hru na klasickou kytaru. Je členem mnoha skupin a hudebních projektů velmi širokého stylového záběru. Doprovází např.spirituály a blues v programu Ireny Budweiserové, hraje jazzový mainstream s Elenou Sonenshine & Jocose Jazz nebo s Vibe Fantasy, funky a fusion se skupinou Work, Shop and More a neméně často doprovází také Francií inspirované šansony Radky Fišarové v česko-francouzském programu Pocta Edith Piaf.

Tento multižánrový pohled na hudbu uplatňuje také při svém pedagogickém působení na ZUŠ v Praze 6, Nad Alejí, kde vyučuje (nejen) hru na elektrickou kytaru.


Radka Fišarová

šansonová a muzikálová zpěvačka, pedagog

Radka Fišarová je šansonová a muzikálová zpěvačka. Začínala v 5 letech ve sboru Bambini di Praga. Vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka obor zpěv a muzikálové herectví.

Hned po studiích se začala věnovat muzikálu. Ve dvaceti letech se stala nejmladší představitelkou role Evity. Účinkovala v řadě českých muzikálů v pražských divadlech Broadway, Hybernia, Kalich či Studio DVA, (např. Kleopatra, Tři mušketýři, Quasimodo, Romeo a Julie, Mamma Mia, Evita atd.). Ztvárnila též Vypravěčku v opeře Montezuma nebo Lucrezii Borgiu v Národním divadle v Praze. S Galerií La Femme se účastnila několika uměleckých projektů a výprav s českými výtvarníky do Brazílie, Ekvádoru či Kanady. Díky muzikálovému představení Edith – vrabčák z předměstí (Plzeňské Nové divadlo J. K. Tyla, ND Brno) se začala věnovat šansonu a vysloužila si pojmenování „Česká Edith“. Francouzský šanson a autorská tvorba v současné době plní program jejích koncertů v recitálu Pocta Edith Piaf na Malé scéně Studia DVA. Vystupuje se svou kapelou s česko-francouzským koncertním programem Rendez-vous či Madamme de Paris, ve spolupráci s českými i slovenskými orchestry.

Působila jako pedagog na Pražské konzervatoři a v současné době vyučuje muzikálové herectví a zpěv v Hobby centru pro rodiče a děti Hobbýk v Zelenči.  Je jedním z mentorů Stipendijní akademie mentoringu uměleckého vzdělávání MenArt.

www.radkafisarova.cz


Soňa Godarská

operní zpěvačka, pedagog

Sopranistka Soňa Godarská se narodila v Popradě na Slovensku. Její hudební začátky jsou především spojené s hrou na klavír a Popradským dětským sborem. Stala se několikanásobnou vítězkou Mezinárodní soutěže M. Schneidera- Trnavského a soutěže M. Nováka. Po studiu na Vysoké škole chemicko- technologické v Praze, odcestovala na dva roky do Norska. Po návratu do Prahy byla přijata na Pražskou konzervatoř, obor klasický zpěv, kterou absolvovala v roce 2015. Od roku 2009 se pravidelně vzdělává pod vedením MgA. Jaroslavy Maxové – Horské. Zúčastnila se pěveckých kurzů pod vedením Gabriely Beňačkové a Katii Ricciarelli ve Vídni.

Představila se na zahraničních turné po Německu, Rakousku a Švýcarsku s operou Kouzelná flétna, operou Rusalka, Aida a Thaïs. Často vystupuje jako host v programu “Opera nás baví“ pro Národní divadlo v Praze.

V roce 2020 debutovala v roli Paminy v opeře Kouzelná flétna v mezinárodní produkci v Německu, Belgii a Holandsku. Po absolutoriu konkurzu mezinárodní agenturou pro Opera festival Mallorca s velkým úspěchem absolvovala turné na ostrově Mallorka. V letošním roce se na Mallorcu opět vrátí a vystoupí spolu s orchestrem Teatre Principal při provedení Ein Deutsches Requiem od J. Brahmse.

Vyučuje klasický zpěv a hru na klavír na ZUŠ MUSICART, Praha Barrandov.


Josef Vágner

zpěvák populární hudby a muzikálový zpěvák, pedagog

Josef Vágner je úspěšný český zpěvák a vyhledávaný muzikálový herec. Vystudoval anglické gymnázium The English College in Prague, Vysokou školu ekonomickou v Praze a Vysokou školu finanční a správní.

Je držitelem ocenění objev roku v Českém slavíkovi. Účinkoval a stále působí v mnoha hlavních rolích v předních pražských muzikálových divadlech (např. v představení Drákula, Kleopatra, Angelika, Tři mušketýři, Bídníci, Doktor OX, atd.).  Věnuje se též sólové kariéře v oblasti populární hudby. Vydal 4 sólové desky a mnoho rádiových singlů. Má za sebou stovky koncertů a vystoupení na pódiích městských slavností, festivalů a dalších scén po celé České republice.

Připravuje 4. ročník úspěšného Vánočního turné, na kterém již spolupracoval s více než 2000 dětmi z desítek dětských pěveckých sborů a ZUŠ napříč republikou.

www.josefvagner.cz